Seiko presage sharp edged zero halliburton limited edition férfi óra SPB277J1

Férfi
Nemesacél óratok szuperkemény bevonattal
Nemesacél óraszíj szuperkemény bevonattal
Automata szerkezet
Zafír kristály, tükröződésmentes felületkezeléssel
10 bar (100 m) nyomásig vízálló
Korlátozott kiadás
Cikkszám: SPB277J1 Kategória:
Hosszúság: 39.0 mm
Szélesség: 39.0 mm
Magasság: 11.0 mm

420.000 Ft

Készleten

Termék leírás

Zero Halliburton 2000 darabos limitált kiadás. A Sharp Edged Series formája a Presage formavilágában merőben új, innen a sorozat neve is: az Éles élek sorozata, mely a szögletes tokformára utal az élek egyedi kidolgozásával. A geometrikus formák visszaköszönnek a számlapon is. A jellegzetes minta a japán szemnek ismerős, hiszen egy népszerű mintázat a szabályos hatszögekből álló formák adta felület, melynek neve asanoha (a japánban asa no ha, vagyis kender levél minta). A nevét onnan kapta, hogy a formája emlékeztet a japán kender leveleire, melynek ezeréves hagyománya van a szigetországban. A japán kender gyors növésű, erős fajta, ez jelenik meg a japán kultúrában betöltött szerepében is, a fiatalság egyik szimbóluma. Az órában 6R35 kaliber dolgozik, mely 24 köves szerkezet kiemelkedő, 70 órás járástartalékkal, és melyet az üveg hátlapon keresztül munka közben is láthatunk.

További információk

Tömeg 155 g
Méretek 39,0 × 39,0 × 11,0 mm
Különleges tulajdonságok

Működési elv

Nem

Óratok

Óratok anyaga

Óratok formája

Óraüveg

Számlap szine

Szerkezet

Szíj/csat

Szíj/csat anyaga

Vízállóság

Limitáció

2000 db

A Seiko sikertörténete a XIX. század végén kezdődött, amikor is 1881-ben, az alig 21 éves Hattori Kintaro Tokió Kyobashi negyedében megnyitja első órajavító műhelyét. A cég kezdetben import és belföldi órák értékesítésével foglalkozott. Több, mint 10 évnek kellett eltelnie, mire összehozta a sors Tsuruhiko Yoshikawa nevű mérnökkel, akivel megalapították 1892-ben a Seikosha óra gyártó céget, mely, mind nevében, mind filozófiájában is a most ismert Seiko cég előfutára volt. Az első 3 évben cégük fő profilja a minőségi faliórák gyártása volt. 1895-re ért meg az elhatározás, hogy belépjenek a zsebóra piacra is. Elkészítették első zsebórájukat, amit nemes egyszerűséggel csak ,,Time keeper”-nek neveztek el. A közel 55 mm-es ezüst tokot már Japánban gyártották, de a szerkezet még svájci importból származott.
Az angol elnevezés Hattori jó üzleti érzékének volt a bizonyítéka. Tudta, hogyha exportálni szeretné a termékeit, akkor nagyon fontos a név. Hattori már a XX. század elején előre látta, hogy a karórák globális sikere, előbb-utóbb lehagyja a zsebórákét. 1913-ban be is mutatta a Laurel modellt, mely alig 30 mm-es átmérővel, zománcozott számlappal és ezüst tokozással készült. Az első időszakban az alkatrészek import kényszerűsége miatt, napi kevesebb mint fél száz órát sikerült előállítaniuk. Ennek kiküszöbölésére a Seikosha gyorsan kiépítette az infrastruktúrát, mind az alkatrészek, mind a számlapok gyártására. 1923-ig szakadatlanul folyt a termelés, de a természet erői közbe szóltak, a kantói földrengés jelentős mértékben megrongálta a Seikosha gyárat és raktárait. Hattori nem adta fel, újraépítette a gyárat és majd egy évvel később bemutatta az első Seiko néven kijött karórát. A névválasztása nem volt véletlen, a Seikosha többféleképpen is értelmezhető. A „Seiko” jelentése a japán nyelvben egyszerre „tökéletes”, „perc” vagy „siker”, a „sha” pedig annyit tesz „ház”. Így a név egyszerre jelenti akár: „Tökéletesség háza”, vagy az „Idő háza”, és a „Siker háza” is lehet egyben. A hazai japán márkanév használata már azt jelentette, hogy Hattori sensei bízott a márkanévben és a minőségben olyannyira, hogy nem angolszász nevet használt a későbbiekben. (Akkoriban még az volt a meggyőződés, hogy a nyugaton készült, nyugati névvel ellátott termékek jobb minőségűek, mint a keletiek).
A 1956-ban bemutatott Seiko Marvel volt az az óra, amely már teljes egészében házon belül készült. Ebben az évben mutatta be a Seiko Automatic-ot és a Diashock fejlesztését is. 1960-ban, 4 évvel később jött az első Grand Seiko. Az összes GS (Grand Seiko) óra megkapta a Seiko által kialakított pontossági tanúsítványt, mely sokkal szigorúbb a svájciak által használt C.O.S.C. tanúsítványnál. Megint ugrunk 4 évet, 1964-ben bemutatkozik az első japán kronográf óra a 64-es tokiói olimpiára időzítve. A siker nem maradt el, természetesen a Seiko volt a hivatalos időmérője ennek az olimpiának. 1965-ben megjelent az első kimondottan búvár (diver) órája is 150 méteres vízállósággal, majd 10 évre rá, 1975-ben jött ki az első kimondottan professzionális búvárórája 1000 méteres vízállósággal. 1969-ben ment a versengés az első automata kronográf karóra gyártója címért. Seiko kontra és néhány svájci márka versengett a címért. Májusra véget is ért a ,,verseny”, a japánok győzelmével. Bemutatkozott a Seiko 5 Sports Timer automata kronográf karóra, oszlop kerékkel és vertikális kuplunggal. (nap- dátum kijelző, kétnyelvű naptár japán, angol nyelven, 30 perces stopper, tachymeteres lünetta). Ugyanebben az évben quartz téren is nagyot alkottak, debütált az első Seiko Astron, havi 5 másodperces eltéréssel dolgozott, sokkal pontosabban, mint bármely más mechanikus szerkezet akkoriban. Innentől kezdve, párhuzamosan fejlesztették, mind a mechanikus, mind a quartz szerkezetek. 1977-ben jött az első napenergiával működő óra, majd nagyjából 10 év múlva bemutatták a Kinetic (A.G.S.) szerkezetes órájukat. 1999-ben pedig debütált a Spring Drive szerkezet, melynek az elektromos energiáját egy, a mechanikus órákéhoz hasonló rugó ereje biztosította. 2012-ben felélesztették az Astron családot, melyet GPS és Solar technológiával vérteztek fel.
A Seiko mind a mai napig a világ egyik vezető óragyártója, egy cég, mely megannyi innovatív, technológiai fejlesztést adott a világnak. Filozófiájuk, üzletpolitikájuk mind-mind a felhasználók javát szolgálja. “Kicsi, vékony, könnyű, kevesebb energiafogyasztás”,ez a Seiko jelmondata.

Arena Mall I.em.E-032 üzlet
1087 Budapest, Kerepesi út 9.
+36-30-639-8660
arena@babosszalon.hu
6720 Szeged, Kígyó u. 1.
+36 62 424-291
szerviz@babosszalon.hu
chevron-down